Zakłady sezonowe Falubaz 2019

Zakłady sezonowe Falubaz 2019: koniec w finale, Nicki asem w rękawie

5 (100%) 2 votes

Zielonogórscy kibice nie mogą się już doczekać się piątkowej inauguracji sezonu. Kadra Falubazu pozwala wierzyć, że po słabych wynikach w roku ubiegłym, zespół wróci do walki o mistrzostwo Polski. Prześwietlamy zakłady sezonowe Falubaz 2019 w Milenium i sprawdzamy, na jakie typy warto postawić.

Na papierze zestawienie seniorów wygląda naprawdę imponująco. Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza przedstawiać nikomu nie trzeba, Michael Jepsen Jensen udanie wkomponował się w drużynę, a nowe nabytki – Nicki Pedersen i Martin Vaculik – mają zagwarantować nową jakość w zespole. Wielką niewiadomą pozostaje dyspozycja juniorów, ale i oni powinni dać kibicom odrobinę radości, przynajmniej na zielonogórskim owalu,

Zdecydowanym faworytem Speedway Ekstraligi jest Unia Leszno. Prócz kompletnego składu seniorów, u mistrzów Polski różnicę robią najlepsi juniorzy w kraju – Dominik Kubera i Bartosz Smektała. Dorównać im może tylko Maksym Drabik, ale seniorska formacja wrocławskiego klubu to wciąż spory znak zapytania przed startem rozgrywek.

Do walki o mistrzostwo Polski postarają się włączyć się kluby z Torunia i Częstochowy, ale, przynajmniej na papierze, nie posiadają składu na miarę finału Speedway Ekstraligi. Zatem wielki finał z udziałem Falubazu jest bardzo prawdopodobny.


Zakłady żużlowe Falubaz 2019 | typ

Falubaz w finale @2.30

Finał: Falubaz – Unia Leszno @2.95


Speedway Ekstraliga 2019 zakłady na FalubazPedersen skupi się na lidze

Tak silny skład Falubazu oznacza wielkie pole manewru dla Adama Skórnickiego. Żaden z żużlowców nie może być pewien pozycji prowadzącego parę. W ubiegłym sezonie Patryk Dudek legitymował się średnią biegową 2,173 (9. miejsce w lidze), Michael Jepsen Jensen wykręcił 1,918 pkt na bieg (16. miejsce), zaś Piotr Protasiewicz zakończył sezon wynikiem 1,556 pkt/bieg (33. miejsce).

Martin Vaculik był w tej klasyfikacji jedenasty (średnia 2,093), a najkorzystniej wypadł Nicki Pedersen. Duńczyk, jeszcze jako zawodnik Unii Tarnów, ze średnią 2,432 na bieg znalazł się na podium klasyfikacji Speedway Ekstraligi.

W sezonie 2019 Dudek i Vaculik muszą pogodzić starty w lidze z rywalizacją o mistrzostwo świata. Pedersen wypadł natomiast z Grand Prix, co pozwoli mu się skupić wyłącznie na rywalizacji ligowej. Wprawdzie powtórzenie średniej z ubiegłego sezonu będzie niezwykle trudne, jednak Duńczyk posiada wszelkie argumenty, by stać się czołową postacią Falubazu.


Zakłady żużlowe Falubaz 2019 | typ

Pedersen z najwyższą średnią biegową w Falubazie @3.05

Autor - Krzysztof Gadus

Krzysztof Gadus Od 2006 roku analityk sportowy w Milenium. Specjalista od koszykówki i żużla.

Ostatnie posty