Skoki narciarskie-Turniej Czterech Skoczni-kursy-oferta-Milenium-Vademecum kibica

Turniej Czterech Skoczni – tak rodziła się legenda

Oceń ten post

W typowaniu wyników w zakładach bukmacherskich bardzo ważne jest to, żeby wiedzieć, jak wygląda aktualny układ sił. Stąd dobrze jest cały czas prowadzić analizy bukmacherskie skoków narciarskich, żeby obrać najlepszą możliwą strategię obstawiania. Dobrze jednak poznać szczegóły dotyczące poszczególnych sportów, które z jednej strony mogą być przydatnymi ciekawostkami, a z drugiej dadzą łatwy ogląd sytuacji osobom, które na co do tej pory jeszcze nie miały do czynienia z konkretną dyscypliną, a chcą obstawić swój pierwszy zakład bukmacherski. Dlatego też dziś bierzemy na tapet Turniej Czterech Skoczni, jeden z najważniejszych konkursów skoków narciarskich na świecie.

Turniej Czterech Skoczni jest organizowany nieprzerwanie od 1953 roku. Jednak na początku był on rozgrywany na dwóch obiektach. W czasie pierwszego turnieju zmierzyli się ze sobą zawodnicy z sześciu państw. Zwycięsko wyszedł Norweg Ageir Doelplads. Turniej Czterech Skoczni zaczyna się w grudniu, a kończy w styczniu, stąd też zawsze Nowy Rok witamy konkursem skoków w Garmisch-Partenkirchen. Jest to jedno z czterech miast turnieju. Drugim, również niemieckim, jest Oberstdorf. Dwa kolejne miasta, czyli Innsbruck i Bischofshofen są położone w Austrii. Warto przy tym odnotować, że aktualny rekord skoczni w Bischofshofen należy do Dawida Kubackiego (145 m).

Sam pomysł powstania turnieju, który byłby austriacko-niemieckim wydarzeniem sportowym, narodził się nieco wcześniej, kiedy Międzynarodowa Federacja Narciarska zniosła zakaz udziału Niemców w konkursach międzynarodowych. Jednak idea nieco się rozmyła i wrócono do niej dopiero po trzech latach. Plan konkursu opracowano ostatecznie w 1952 roku. Turniej Czterech Skoczni, niejako przez analogię do tenisa, bywa określany narciarskim Wielkim Szlemem. Jednak tu kluczowe jest uzyskanie najwyższej liczby punktów we wszystkich konkursach, co wcale nie oznacza, że trzeba je wszystkie wygrać (co jest niezbędne do zdobycia Wielkiego Szlema w tenisie ziemnym). Od 1980 Turniej stanowi część Pucharu Świata.

Turniej Czterech Skoczni i system KO

Spora zmiana w regulaminie Turnieju Czterech Skoczni pojawiła się w 1996 roku. W jej wyniku, od zawodów w sezonie 1996/1997 skoczkowie na TCS rywalizują w systemie KO (knock-out). Polega on na tym, że w ramach pierwszej serii 50 zawodników zmaga się o przejście do drugiej serii w parach. Przy tym pierwszy skacze w parze z ostatnim, drugi z czterdziestym dziewiątym etc. 25 zwycięzców z poszczególnych par, a także pięciu “lucky losers”, czy najlepszych wśród przegranych, przechodzi dalej. Nowy system wydaje się nie bardzo sprawiedliwy dla najbardziej zainteresowanych, jednak bez wątpienia jest on bardzo medialny i przyciąga jeszcze większe grono odbiorców.

Jeśli jesteś zawsze na bieżąco z Turniejem Czterech Skoczni, możesz sprawdzić skuteczność swoich analiz bukmacherskich grając w zakłady na żywo. Twoje wygrane będą wyższe, jeśli skorzystasz z bonusów bukmacherskich u legalnego bukmachera.

 

Autor - p.kucharski

Ostatnie posty