FreshMail.pl
Super Bowl 2019 - typy bukmacherskie

Super Bowl 2019: dynastia trwalsza niż u Carringtonów

Mistrzowska dynastia New England Patriots czeka na szóstą koronację w XXI wieku. Jej panowanie rozpoczęło się od pokonania Baranów. Tych samych, z którymi zagrają o Super Bowl 2019.

Super Bowl rokrocznie gromadzi wielomilionową widownię i jest sportowym wydarzeniem nr 1 w Stanach Zjednoczonych. Wykracza zresztą znacznie poza obszar sportu.

Jest wydarzeniem popkulturowym, masowym, przynajmniej ten jeden raz NFL opuszcza też granice USA i budzi zainteresowanie widzów na całym świecie. Tę popularność – mierzoną słupkami oglądalności – wykorzystują reklamodawcy.

Zupełnie nie przeszkadza im fakt, że za pokazanie 30-sekundowego spotu reklamowego trzeba wysupłać z portfela wielomilionowe kwoty. W tym roku pół minuty prezentacji marki czy produktu na ekranie TV kosztuje 5 milionów dolarów. Dlatego też reklamy na przerwy w transmisji Super Bowl przygotowuje się przez wiele miesięcy. I wyłącznie na tę okazję.

Co przyniesie tegoroczny mariaż sportu i biznesu? „Business Insider” informuje, że w CBS, która pokaże Super Bowl 2019 w Atlancie, kibicom futbolu amerykańskiego zaprezentują się m.in. Budweiser, Pepsi, Colgate, Burger King, wreszcie marki samochodowe: KIA oraz Mercedes, a także Pringles.

Akcenty sportowe niekoniecznie związane z NFL? W reklamie aplikacji randkowej Bumble wystąpi Serena Williams. Na ekranie ujrzymy krótką historię życia i wspaniałej kariery 23-krotnej zwyciężczyni turniejów Wielkiego Szlema.


Czas Patriotów

New England Patriots to najbardziej utytułowana drużyna w historii NFL. Najwięcej razy w lidze (5) sięgali po Vince Lombardi Trophy, czyli puchar za zwycięstwo w Super Bowl. Mimo że w samym finale grali jeszcze trzy razy, wszystkie triumfy święcili dopiero w XXI wieku.

Sukcesy te nierozerwalnie łączą się z dwiema osobami. Pierwszą jest rozgrywający wybrany w drafcie z numerem… 199 (!). Drugą – trener, który przed podjęciem pracy w Bostonie miał niskie notowania w organizacji. Podczas jedynej pracy jako „head coach” w Cleveland, jego zespół przez 5 lat tylko raz awansował do fazy play-off.

Pierwszy rok Billa Belichicka jako Patrioty również był fatalny. Drużyna wygrała tylko pięć spotkań. Wszystko zmieniło się w następnym sezonie. W wyniku poważnej kontuzji pierwszego rozgrywającego swoją szanse dostał Tom Brady. I nie wypuścił jej z rąk – stał się ikoną futbolu amerykańskiego.


Super Bowl 2019 | Kto zostanie MVP?

BRADY @2.00 | GOFF @3.00 | EDELMAN @25.00


Super Bowl 2019 - New England PatriotsPatriots – z Belichickiem i Bradym – wyprzedzali pozostałe drużyny o co najmniej jeden krok. Kiedy wszyscy biegali, oni grali poprzez podania. Kiedy rywale zaczęli rzucać, oni wrócili do akcji biegowych.

W obecnym sezonie New England Patriots, których główną siłę stanowią weterani, rozpędzali się bardzo powoli. Brady notował jeden ze słabszych sezonów w karierze. Inny z kluczowych graczy, Rob Gronkowski, grał tak, jakby oszczędzał swoje ciało po kilku poważnych kontuzjach. Do ich poziomu dostosował się Julian Edelman. Wszystko wróciło jednak do normy.

W ostatnich meczach sezonu zasadniczego i już w fazie play-off Patrioci znów są wielcy. W Atlancie staną przed szansą spięcia klamrą swojej dynastii panowania w NFL. Swój pierwszy Super Bowl zdobyli bowiem w 2002 roku, wygrywając z… Rams.


Super Bowl 2019 - Los Angeles RamsBolesny upadek

Wspomniana porażka z New England Patriots była dla Baranów szokiem. Uchodzili nie tylko za zdecydowanego faworyta tej potyczki, ale mieli również zdominować ligę na lata. Stało się wręcz odwrotnie. Drużyna, która w owych czasach miała jeszcze siedzibę w St. Louis, stała się pośmiewiskiem ligi.

Aby ratować sytuację, szefostwo klubu postanowiło w 2015 roku przenieść się do Los Angeles. Zatrudnienie najmłodszego trenera w historii NFL okazało się strzałem w dziesiątkę. Drużyna pod wodzą Sean McVaya stała się jednym z najbardziej ofensywnych zespołów.

W tym aspekcie prym wiedzie Todd Gurley, który ma najwięcej przyłożeń z gry. Dobrze obsługuje go podaniami młody rozgrywający Jared Goff, który w drugiej części meczu decydującego o udziale w Super Bowl był wręcz genialny.

W spotkaniu z New Orleans jego drużyna przegrywała po pierwszej kwarcie 0:13. Quarterback Baranów był zagubiony. Na szczęście dla fanów drużyny z Los Angeles, Goff utrzymał nerwy na wodzy. I pokazał, że ma wszelkie dane ku temu, by jego nazwisko wymieniać za kilka lat w jednym rzędzie z takimi rozgrywającymi, jak Peyton Manning czy właśnie Tom Brady.


Super Bowl 2019 Patriots RamsJedna historia, wiele wątków

Ten finał ma wiele wątków. Rewanż za wydarzenia sprzed lat, które jednych wyniosły na sam szczyt, a drugich zrzuciły w najgłębszą otchłań. Pojedynek drugiego najstarszego i najmłodszego trenera w historii Super Bowl. 41-letni rozgrywający kontra młokos.

Na boisku możemy spodziewać się wielu zwrotów akcji, z których zwycięsko, naszym zdaniem, wyjdą bardziej doświadczeni Patrioci. Jeszcze raz będzie można sparafrazować słynne powiedzenie Gary’ego Linekera, że po boisku biega 22 facetów, a na koniec i tak wygrywają Niemcy.

Weterani ponownie, być może już ostatni raz, wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i wygrają bronią Rams, czyli ofensywą. Kluczem będzie powstrzymanie najlepszego defensora ligi – Aarona Donalda. Dzięki czemu Brady będzie miał wokół siebie więcej miejsca, a Edelman po raz kolejny pokaże, że jest graczem kochającym wielkie mecze.


Super Bowl 2019 | kursy

RAMS @2.08 | PATRIOTS @1.67

NASZ TYP: WYGRANA PATRIOTS

Autor - Łukasz Kozłowski

Łukasz Kozłowski Analityk sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalista od piłki nożnej, lekkoatletyki i sportów zimowych.

Ostatnie posty

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bonusowe, niedostępne standardowo 20 zł przy założeniu konta!

FreshMail.pl