Southampton - Newcastle

Southampton – Newcastle: typy i kursy

5 (100%) 2 votes

W Southampton najgorsze minęło, ale nadal może się powtórzyć – jeśli Święci wygrają dziś ze Srokami, widmo spadku coraz mocniej będzie zaglądać w oczy Newcastle.

Święci grają w kratkę, ale ich przewaga nad bezpieczną strefą wynosi 7 punktów. Sporo, zważywszy na całkiem niedawną pozycję w tabeli Premier League (19.) i nerwowe zerkanie za siebie. Sytuacja nadal daleka jest od komfortowej, ale w klubie nikt nie wykonywał nerwowych ruchów, gdy wiodło się źle. Teraz również nie ma powodów – w sobotę Southampton przyjmie Newcastle.

Sroki nie wygrały od 23. kolejki. Fakt, że w lidze idzie im ostatnio parszywie, pozostał bez znaczenia w Pucharze Anglii. Tam zespół Steve’a Bruce’a pokonał West Brom (3:2) i znalazł się w ćwierćfinale. Głównym zadaniem pozostaje jednak utrzymanie w Premier League, a do tego potrzeba jeszcze co najmniej kilku punktów.

Główny wróg zewnętrzny Newcastle? Kontuzje. Kadra jest mocno przetrzebiona, a za rogiem czeka najistotniejsza faza rozgrywek. Odpowiedzialność za słabe wyniki w ostatnich tygodniach spoczywa jednak głównie na barkach piłkarzy. Ofensywa nie wspiera w żaden sposób defensywy.

W lutym zespół Steve’a Bruce’a nie zdobył bramki (!) w lidze, ostatni raz dokonał tej sztuki 22 stycznia, cudem zresztą, bo mowa o remisie z Evertonem (2:2). Dwa gole Lejeune’a padły wtedy w doliczonym czasie.

Jednocześnie Newcastle nie przegrało z Southampton pięciu ostatnich meczów. Biorąc pod uwagę kiepską formę zespołu z St. James’ Park, szukanie pozytywów ostatnich tygodni to Puchar Anglii i odwołania do bezpośrednich pojedynków.

W Southampton zabraknie ważnego ogniwa – kontuzjowany jest Nathan Redmond. Standardowo już możemy liczyć na obecność Jana Bednarka. Polak regularnie melduje się w pierwszym składzie Świętych.

W tym meczu typujemy zwycięstwo gospodarzy. Wynik – 2:1 lub 3:1.


Southampton – Newcastle | typy

1/+2,5 bramki @2.45

3:1 dla Southampton @13.00

Autor - Łukasz Kmita

Ostatnie posty