Puchar Świata w Planicy - typy

Puchar Świata w Planicy: ta ostatnia niedziela

5 (100%) 2 votes

W niedzielę na słoweńskim mamucie w Planicy zostaną rozegrane finałowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ale zawodnicy przystąpią do rywalizacji już od czwartku.

Po Kryształową Kulę sięgnie Japończyk Ryoyu Koabyashi. Natomiast o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej lotów zapowiada się pasjonująca walka. Do ostatniego skoku. Tak jak w niedawno zakończonym cyklu Raw Air, gdzie Stefan Kraft wygraną stracił na finiszu. Wydarł mu ją fenomenalny Japończyk, który po zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni zapisał na swoim koncie kolejny prestiżowy triumf.

Czy też sięgnie po tzw. małą Kryształową Kulę, która jest przyznawana dla najlepszego lotnika sezonu? Po zawodach w Vikersund awansował na pozycję lidera tej klasyfikacji, ale jego przewaga nad konkurentami jest niewielka. Markus Eisenbichler traci 16 punktów, Kamil Stoch – 20. Blisko jest też Kraft (31 pkt straty) i to on wydaje się największym zagrożeniem dla Japończyka.

Austriak lubi skakać w Planicy, a jak widzieliśmy podczas norweskich zawodów, znajduje się w bardzo wysokiej dyspozycji. Wydaje się, że szanse obu skoczków na końcowy triumf są równe. Dlatego warty uwagi jest typ z wyższym kursem, czyli na Stefana Krafta.


Puchar Świata w Planicy

Typ: Kraft wygra klas. generalną lotów @3.50


Puchar Świata w Planicy - typy StochStoch wysoko od kwalifikacji

Kamil Stoch zwykle dobrze czuje się na tym alpejskim mamucie. Jednak jego ostatnie skoki dalekie były od optymalnych. Ostatnia próba w Vikersund powiała optymizmem. Polak będzie chciał takie skoki kontynuować od początku zmagań w Planicy.

Aby wszystko znów działało jak trzeba, potrzebna jest powtarzalność skoków na wysokim poziomie. Dlatego wicemistrz świata z Seefeld już od kwalifikacji zajmie wysokie miejsca.


Puchar Świata w Planicy

Typ: Stoch na miejscach 1-6 w kwalifikacjach @2.40


Puchar Świata w Planicy - typy bukmacherskieGarbik, fajeczka, no i poleci

Niewątpliwie największą rewelacją weekendu w Vikersund był Jakub Wolny. 23-latek skok po skoku poprawiał swój rekord życiowy i ostatecznie zatrzymał się na 230 m. W Planicy chce pójść dalej i pobić rekord Adama Małysza, który wynosi 230,5 m (rekord Polski należy do Kamila Stocha – 251,5 z 2017 roku ustanowiony w Planicy). Możliwe, że ta sztuka mu się powiedzie.

Pierwsze skoki będą bardziej zapoznawcze z obiektem, dlatego w kwalifikacjach okaże się słabszy od Piotra Żyły. Wiewiór to stary wyga, który w lotach narciarskich czuje się jak ryba w wodzie. Nawet gdy forma jest nieco słabsza, to na mamucie Żyła ruszy z belki, a potem garbik, fajeczka i poleci.

Typ: Żyła lepszy w kwalifikacjach od Wolnego @1.87


Puchar Świata w Planicy | Program zawodów

Czwartek, 21.03
11:00 | Kwalifikacje

Piątek, 22.03
14:30 | Konkurs indywidualny

Sobota, 23.03
10:00 | Konkurs drużynowy

Niedziela, 24.03
10:00 | Konkurs indywidualny

Autor - Łukasz Kozłowski

Łukasz Kozłowski Analityk sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalista od piłki nożnej, lekkoatletyki i sportów zimowych.

Ostatnie posty