PŚ Zakopane zakłady bukmacherskie Milenium

PŚ Zakopane: kto czwartym do brydża?

Oceń ten post

Po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni polscy – i nie tylko polscy – kibice z niecierpliwością wyczekują weekendu, w którym najlepsi skoczkowie świata udają się do Zakopanego. W sobotę na Wielkiej Krokwi zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a dzień później zawodnicy zmierzą się w rywalizacji indywidualnej.

Morze biało-czerwonych flag i doping z tysięcy gardeł mają sprawić, że konkurs drużynowy po raz drugi w tym sezonie ma należeć do naszej drużyny, choć sytuacji, w której aż sześć drużyn prezentuje zbliżony poziom, nie było nigdy wcześniej. W tak wyrównanej stawce jeden słabszy skok może pozbawić zespół miejsca na podium.

Kluczem do sukcesu Polaków będzie postawa czwartego do brydża. O trójkę Kubacki-Stoch-Żyła można być spokojnym. W oddaniu dalekiego skoku może im przeszkodzić jedynie wiatr. Niestety, reszta biało-czerwonych odstaje od liderów.

Szkoleniowcy liczą, że odpuszczenie zawodów w Titisee-Neustadt pozwoli przywrócić spokój w skokach Jakuba Wolnego. Z pomocą polskich fanów, którzy mają odpędzić niekorzystny wiatr od Kamila Stocha, ma to zaowocować wygraną w konkursie drużynowym.


PŚ Zakopane | typ

Polska wygra konkurs drużynowy @4.00


PŚ Zakopane bukmacher MileniumNorwegowie namieszają?

W niedzielę zostanie rozegrany konkurs indywidualny. Faworyci od kilku konkursów się nie zmieniają: Kubacki, Kobayashi, Kraft, Geiger. W tej stawce namieszać może Kamil Stoch, który ze wszystkich zawodników z czołówki ma najmniej szczęścia do warunków pogodowych. A kto może być czarnym koniem i wskoczyć na podium? Z pewnością predyspozycje maja do tego dwaj reprezentanci Norwegii: Johann Andre Forfang oraz Daniel-Andre Tande.

Forfang dobrze czuje się na Wielkiej Krokwi, dodatkowo w tegorocznym sezonie z konkursu na konkurs skacze coraz lepiej – dowodem czwarte miejsce w Titisee-Neustadt. Natomiast Tande po triumfach w Wiśle i w Ruce znacząco spuścił z tonu.

Jednak ostatnie skoki w wykonaniu tego zawodnika wypadły obiecująco. W pojedynczych próbach na Hochfirstschanze oddawał skoki, którymi nie mógłby się powstydzić żaden z tegorocznych hegemonów.

Jeśli w Zakopanem obie konkursowe próby będą na miarę tych lepszych skoków z poprzedniego weekendu, Tande może nawet pokusić się o włączenie do walki o końcowy triumf w zawodach.

Mało prawdopodobne, aby obaj Norwegowie stanęli razem na podium, ale jeden z nich może tego dokonać. My polecamy trochę bezpieczniejszy typ na miejsca 1-6.


PŚ Zakopane | typy

Tande, miejsce 1-6 @2.00

Forfang, miejsce 1-6 @2.45


PŚ Zakopane | program zawodów

Piątek, 17.01.2020
16:00 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje

Sobota, 18.01.2020
16:15 – konkurs drużynowy

Niedziela, 19.01.2020
16:00 – konkurs indywidualny

Autor - Łukasz Kozłowski

Łukasz Kozłowski Analityk sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalista od piłki nożnej, lekkoatletyki i sportów zimowych.

Ostatnie posty