Premier League typy Milenium

Premier League: wyścig o mistrzostwo dopiero się zaczyna

5 (100%) 2 votes

Dwuletni zakaz gry w Lidze Mistrzów dla Manchesteru City oznacza, że w elicie zagra najprawdopodobniej piąta drużyna Premier League. A na to miejsce jest wielu chętnych – na czele z Jose Mourinho.

Portugalczyk zna smak rywalizacji w elicie jak mało kto, z tym że największe sukcesy na Starym Kontynencie odnosił nie w Londynie, lecz w Porto i Mediolanie. Jego wizerunek w oczach kibiców The Blues ma pewne rysy. Jedną z tych najgłębszych stanowi prowadzenie – od niedawna – Tottenhamu.

W piątek UEFA nałożyła na Man City dwuletnią dyskwalifikację na występy w Champions League. Dlaczego pisać o tym w kontekście Mourinho i Premier League? W praktyce oznacza to ni mniej, ni więcej, że walka o małe mistrzostwo Anglii nabiera zupełnie nowego wymiaru.


Przed kilkoma dniami Mourinho zaprezentował światu nową fryzurę, tłumacząc zmianę w typowy dla siebie sposób. Przynajmniej kiedy ma humor. W niedzielę żarty pójdą na bok, ponieważ Koguty zagrają wyjazdowy mecz z Aston Villą.


Premier League: typy na mecz AV – Tottenham

Gospodarze przegrali ostatnio mecz o wielkiej wadze: z Bournemouth (1:2). Zdołali jednak awansować do finału Pucharu Ligi, pokonując nie byle kogo, bo Leicester City (3:2 w dwumeczu). Głównym problemem The Villans są urazy, na liście kontuzjowanych znajdziemy kluczowych lub istotnych zawodników: Toma Heatona, Jeda Steera, Johna McGinna czy Wesley’a.

Tottenham wciąż musi sobie radzić m.in. bez Harry’ego Kane’a i Moussy Sissoko, ale ustabilozował formę. Nie przegrał trzech kolejnych meczów, wygrywając dwa ostatnie – w tym z aktualnym mistrzem Anglii (2:0).

Obrona Kogutów nadal nie przypomina defensyw układanych przez Mourinho, co wykorzystają gospodarze. W szeregach gości znajdują się natomiast piłkarze, którzy potrafią strzelać gole – wobec czego w tym meczu przewidujemy bramkowy remis.


Typ: remis/powyżej 1,5 bramki @4.60

Autor - Łukasz Kmita

Ostatnie posty