Polska - Austria najwyższy kurs na Polskę Milenium

Polska – Austria: kadra do natychmiastowej poprawki

5 (100%) 1 vote

Mecz Polska – Austria odbędzie się już w poniedziałek, trzy dni po blamażu w Słowenii. Czy naszą kadrę stać na rehabilitację?

W Lublanie Polacy stracili pierwsze gole i punkty w eliminacjach do EURO 2020. Patrząc na grę kadry Jerzego Brzęczka można dopisać: dopiero. Komplet punktów w czterech wcześniejszych meczach był w znacznej mierze zasługą szczęścia. Równie dobrze skromne wygrane w Austrii i Macedonii mogły powędrować na konto naszych rywali.

Rzetelny obraz gry biało-czerwonych przesłoniła efektowna wygrana 4:0 z Izraelem, która wprowadziła nadmierny, złudny spokój. W rzeczywistości za kadencji selekcjonera Brzęczka trudno znaleźć 90 minut dobrej gry – łącznie, z wszystkich spotkań. Kadra nie ma swojego stylu, bazuje jedynie na indywidualnościach. To tylko zlepek piłkarzy, którzy w zagranicznych klubach odgrywają czołowe rolę. Tym większy mamy żal, że pod skrzydłami obecnego selekcjonera nie potrafią przenieść tego na reprezentację.

Dziwią również decyzje. Prawonożny Bereszyński ustawiany jest na lewej obronie, Piotr Zieliński na skrzydle. Gdy Krzysztof Piątek był w formie, graliśmy jednym napastnikiem. Teraz, kiedy napastnik Milanu notuje słabszy okres, a Arkadiusz Milik jest kontuzjowany, gramy ustawieniem 4-4-2.


Polska - Austria najwyższy kurs na rynku MileniumPolska – Austria: mamy najwyższy kurs na naszych

Przed meczem z Austrią cieszy zapowiadany powrót Kamila Glika. Mimo że od początku sezonu jest krytykowany za swoje występy w Monaco, nadal wydaje się pewniejszym defensorem od Michała Pazdana. A teraz spokój w grze obronnej będzie potrzebny.

Austriacy są rozpędzeni. W Wiedniu wygrali 6:0 z Łotwą. Z tą samą drużyną, z którą nasza kadra długo męczyła się na PGE Stadionie Narodowym. Nasz poniedziałkowy notuje passę trzech zwycięstw z rzędu i w przypadku wygranej w Warszawie wyprzedzi Polskę w tabeli grupy G.


Polska – Austria | Typ Dnia*

POLSKA @2.30 | X @3.40 | Austria @3.65


Austriacy posiadają potencjał w ofensywie, dlatego bramka Łukasza Fabiańskiego będzie zagrożona. Ale, podobnie jak biało-czerwoni, popełniają błędy w obronie, co stworzy też okazje Robertowi Lewandowskiemu i spółce. Sam kapitan naszego zespołu mówi, że nie jesteśmy faworytami tego starcia.

Porażka biało-czerwonych w meczu z Austrią wywołałaby lawinę, która mogłaby mieć spore konsekwencje. Jednak my stawiamy na bramkowy remis, który zadowoli obie strony. A kto inny uratuje skórę selekcjonera, jak nie Lewandowski?


Polska – Austria | typy

Dokładny wynik (1:1) @6.00

Gol Lewandowskiego @2.30

Autor - Łukasz Kozłowski

Łukasz Kozłowski Analityk sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalista od piłki nożnej, lekkoatletyki i sportów zimowych.

Ostatnie posty