PGNiG Superliga-Vive Kielce-Górnik Zabrze-Talant Dujszebajew-Milenium-kursy

PGNiG Superliga: próba generalna Vive przed Ligą Mistrzów

Oceń ten post

PGE Vive Kielce zmierzy się dziś przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze w meczu 3. kolejki PGNiG Superligi. Można zakładać, że mistrzowie Polski odniosą kolejne zwycięstwo, ale czy zagrają tak, by liczyć na ich wygraną także w zbliżającym się spotkaniu z THW Kiel w Lidze Mistrzów?

Kibice Vive już od kilku lat żyją w dwóch światach – krajowym i międzynarodowym. Ich klub zdominował rozgrywki w Polsce, mistrzem jest nieprzerwanie od 2012 roku. W marcu kielczanie cieszyli się z setnego zwycięstwa z rzędu w PGNiG Superlidze. Seria trwa i dziś zostanie zapewne przedłużona. I nawet Marcin Lijewski, trener Górnika, nie będzie w stanie pokrzyżować planów gospodarzy.

Vive już od kilku lat jest na poziomie nieosiągalnym dla innych zespołów w kraju. Kolejne mecze ligowe, poza tymi z Wisłą Płock, są dla nich mocniejszymi treningami i polem doświadczalnym przed spotkaniami w Lidze Mistrzów. W tym sezonie ekipa trenera Talanta Dujszebajewa wygrała u siebie ze Stalą Mielec 33:20 i na wyjeździe z Pogonią Szczecin 30:21. Po tym drugim starciu szkoleniowiec z Kirgistanu zwracał uwagę na mankamenty w grze ofensywnej swojego zespołu. Podkreślał, że jego zawodnikom brakowało świeżości po ciężkich treningach.

Górnik po dwóch meczach też ma komplet zwycięstw, ale nie były one tak efektowne jak w przypadku mistrzów Polski. Zabrzanie pokonali przed własną publicznością Grupę Azoty Tarnów 23:22 i Gwardię Opole 37:31. Zespół z Górnego Śląska od tego sezonu prowadzi Marcin Lijewski, który jako zawodnik odnosił wielkie sukcesy z reprezentacją Polski. Jego brat Krzysztof na boisku nadal reprezentuje barwy Vive.

Czy Górnik ma jakiekolwiek szanse w starciu z kielczanami? Cóż, prędzej czy później seria kielczan musi się skończyć, ale nie wydarzy się to dzisiaj. Vive ma przed sobą bardzo ważne starcie z THW Kiel w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Wydaje się, że Talant Dujszebajew będzie wymagał, aby w meczu z Górnikiem jego zespół pokazał coś więcej niż namiastkę swoich najlepszych umiejętności. Po to, aby być gotowym na starcie z Niemcami.


PGNiG Superliga | kursy

Vive Kielce – Górnik Zabrze
Vive @1,04 | remis @22,00 | Górnik @10,75


 

Autor - p.kucharski

Ostatnie posty