PGE Ekstraliga-żużel-kursy-Milenium-Falubaz

PGE Ekstraliga: ostatnia kolejka sezonu zasadniczego

Oceń ten post

Na chwilę przed rozpoczęciem ostatniej kolejki PGE Ekstraliga wciąż skrywa sporo tajemnic, a jeszcze więcej możliwych scenariuszy na zakończenie sezonu zasadniczego. Czas na wielkie ściganie pod presją oczekiwań i strachu.

Z pewną dozą złośliwości można stwierdzić, że najspokojniej w ten żużlowy weekend będzie w Toruniu. Get Well poznał już swoją przyszłość już jakiś czas temu. Klub został zdegradowany i nic go już nie uratuje. W Toruniu myślą już o tym, jak zbudować zespół, który w przyszłym sezonie będzie w stanie wrócić do elity. Spotkanie z Falubazem dla nich po prostu musi się odbyć i tyle. O „coś” będą jechać tylko zielonogórzanie.

Teoretycznie Falubaz może spaść jeszcze na czwarte miejsce przed play-offami. Musiałby przegrać w Toruniu, a jednocześnie Włókniarz musiały zdobyć dwa punkty w Gorzowie. Do spełnienia tego warunku wystarczy mu remis, wszak pokonał u siebie Stal 47:43. Co najmniej remis Falubazu z Get Well ucina wszystkie spekulacje.

Trener Falubazu przyznał, że mecz w Toruniu traktuje jako poligon doświadczalny. Stąd inne niż zwykle zestawienie par jego żużlowców. Martin Vaculik pojedzie z Nickim Pedersenem, Michael Jepsen Jensen z Piotrem Protasiewiczem, a Patryk Dudek z juniorami. Jaki będzie tego efekt?

PGE Ekstraliga: mecz kolejki we Wrocławiu

Starcie wagi ciężkiej odbędzie się we Wrocławiu. Sparta zmierzy swoje siły z Unią Leszno, a stawką jest pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Miejscowi muszą wygrać więcej niż 10 punktami, by wywalczyć sobie „pole position”. Biorąc pod uwagę ostatnią zwycięską serię wrocławian, nie jest to niemożliwe.

Wydaje się, że wrocławianie mogą rzucić na ten mecz wszystko, co mają. Dla nich stawka jest naprawdę wysoka. Awans na pierwsze miejsce to wielkie prawdopodobieństwo jazdy w półfinale z Włókniarzem, a to przecież o wiele łatwiejsza przeprawa niż prognozowane starcie z Falubazem. Pierwsze miejsce to także, w przypadku awansu do finału, komfort rozegrania najważniejszego, ostatniego meczu o złoto na swoim stadionie. Te dywagacje wezmą w łeb, jeśli Unia uzbiera we Wrocławiu 40 punktów.

PGE Ekstraliga: kto uniknie barażu?

Poważna próba nerwów czeka dziś kibiców z Gorzowa. Stal podejmie Włókniarza. Nawet w przypadku ich zwycięstwa za trzy punktu (w Częstochowie przegrali 43:47) nie będą mogli w stu procentach być pewni uniknięcia barażu. Bo nawet jeśli GKM nie zdobędzie nic w starciu z Motorem Lublin, to i grudziądzanie, i gorzowianie będą mieć po 13 punktów, ale lepszy bilans dwumeczu ma ekipa z Kujaw.

Oczywiście oba scenariusze są raczej nierealne. Jest wielce prawdopodobne, że GMK u siebie wygra z Motorem, i to zdecydowanie. Lublinianie zakończoną sezon z 11 punktami. Wówczas Stal będzie musiała wygrać choćby bez bonusu. Porażka lub remis z Włókniarzem skazuje żółto-niebieskich na baraż.


PGE Ekstraliga | kursy

Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa
Stal @1,30 | remis @14,00 | Włókniarz @3,86

GKM Grudziądz – Motor Lublin
GKM @1,45 | @14,00 | Motor @2,95

Autor - admin

Tutaj jest biografia użytkownika

Ostatnie posty