ME siatkarzy-Polska-Czechy-kursy-oferta-Milenium zakłady bukmacherskie 3

ME siatkarzy: faza grupowa to tylko rozgrzewka

Oceń ten post

Cztery kraje organizujące, dziewięć miast, cztery grupy, 24 drużyny i tylko trzy miejsca na podium. Dziś rozpoczynają się mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzna, oczywiście z udziałem reprezentacji Polski. Czy po ośmiu latach biało-czerwoni znów staną na podium?

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Europy siatkarzy odbędą się aż w czterech krajach. Prawo organizacji zostało przyznane Belgii, Francji, Holandii i Słowenii. W każdym z tych państw odbędą się mecze fazy grupowej oraz spotkania 1/8 i 1/4 finału. Rywalizacja o medale najlepszej czwórki rozegra się w Lublanie (jeden półfinał) oraz Paryżu (jeden półfinał, mecz o brąz, finał). Mistrza poznamy 29 września, a więc czekają nas ponad dwa tygodnie siatkarskich emocji na najwyższym poziomie.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy D. Jej mecze odbywać się będą w Rotterdamie (13-16 września) i Amsterdamie (17-19 września). Rywalami biało-czerwonych na tym etapie będą: Estonia, Holandia, Czechy, Czarnogóra i Ukraina. Dla mistrzów świata awans do dalszych gier (awansują cztery najlepsze drużyny) to absolutny obowiązek. Mecze fazy grupowej powinny być tylko przetarciem przed walką w fazie pucharowej.

 

Na mistrzostwa Europy trener Vital Heynen mógł zabrać tylko 14 zawodników. „Tylko”, bo przecież sam mówi, że w jego kadrze jest 25 równie dobrych siatkarzy. Na ostatniej prostej przed turniejem Belg skreślił z listy uczestników Bartosza Kwolka oraz Bartosz Kurka, który wciąż nie doszedł do najlepszej formy po kontuzji kręgosłupa, którą leczy od kwietnia.

Wybrańcy Heynena nie powinni mieć żadnych problemów z awansem do 1/8 finału. Pytanie ile zwycięstw odniosą na pierwszym etapie turnieju. Za rywali nie mamy mocarzy, więc komplet wygranych to realny scenariusz.

W historii startów na mistrzostwach Europy Polacy zdobyli 8 medali – 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe. Jedyny triumf biało-czerwonych miał miejsce w 2009 roku podczas turnieju rozgrywanego w Turcji. Dwa lata później zakończyli rywalizację na trzecim miejscu i było to ostatnie jak dotąd podium naszej kadry.

Podział na grupy mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn
Grupa A (Montpellier): Bułgaria, Francja, Grecja, Włochy, Portugalia, Rumunia.
Grupa B (Bruksela, Antwerpia): Austria, Belgia, Niemcy, Serbia, Słowacja, Hiszpania.
Grupa C (Lublana): Białoruś, Finlandia, Macedonia Północna, Rosja, Słowenia, Turcja.
Grupa D (Rotterdam, Amsterdam): Czechy, Estonia, Czarnogóra, Polska, Holandia, Ukraina.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda.
Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.


ME siatkarzy | Kursy na mistrzostwo

Rosja @4,00
Polska @4,50
Francja @4,50
Włochy @6,00
Serbia @8,00


 

Autor - p.kucharski

Ostatnie posty