ME siatkarzy-Polska-Czechy-kursy-oferta-Milenium zakłady bukmacherskie

ME siatkarzy: dziś mecz Polska – Czechy

Oceń ten post

Reprezentacja Czech będzie kolejnym rywalem polskich siatkarzy na mistrzostwach Europy, które od pięciu dni rozgrywane są w czterech krajach – Francji, Belgii, Słowenii i Holandii. Polacy rywalizują w Rotterdamie i jak na razie są niepokonani. Dziś czas na trzecie zwycięstwo. Mecz Polska – Czechy o godz. 20.00.

Jak dotąd wszystko na mistrzostwach Europy układa się według założonego scenariusza. Polacy pewnie wygrywają z niżej notowanymi rywalami. Najpierw ograli Estonię 3:1, a wczoraj okazali się lepsi od Holendrów. Bezproblemowe zwycięstwo 3:0 to było najlepsze podziękowanie dla biało-czerwonych kibiców, którzy w Rotterdamie stawili się w sile aż 7 (!) tysięcy. Dzięki nim ekipa trenera Vitala Heynena doprawdy czuła się jak u siebie, a Holendrzy wytracili jedyny atut – tak zwaną przewagę własnego parkietu.

Polacy wygrywali z Holandią w setach do 19, 18 i 19. To miał być najtrudniejszy przeciwnik w fazie grupowej, a mecz trwał 76 minut. Wygrana przyszła naszym łatwo, a przecież Holendrzy w dwóch pierwszych meczach wygrywali ze swoimi przeciwnikami do zera – najpierw pokonali Ukrainę, a potem Czarnogórę. To pokazuje, jak wiele dzieli resztę stawki od biało-czerwonych. Piotr Nowakowski, środkowy naszej drużyny, wprost stwierdził, że spotkania grupowe traktowane są przez zespołów jak sparingi. Na szczęście nasi zawodnicy zdają sobie także sprawę z tego, że w ich grze jest jeszcze sporo mankamentów.

Mecz z Czechami jawi się więc jako kolejne pole do testów i szansa na dopracowywanie szwankujących elementów. Przy tym wszystkim zwycięstwo to obowiązek naszych siatkarzy. Czesi do tej pory przegrali z Ukrainą 1:3 oraz wygrali z Estonią 3:0. Okoliczności jedynego jak dotąd zwycięstwa na turnieju mogą ich podbudować. Drugiego seta wygrali na przewagi 34:32. W trzecim przegrywali już 18:22, ale ponownie wykazali się dużą odpornością psychiczną. W najważniejszych momentach Czechom nie trzęsły się ręce i wygrali tę partię 28:26.

Mecz Polska – Czechy będzie ostatnim spotkaniem rozegranym w Rotterdamie. Od wtorku rywalizacja w grupie D będzie toczyć się w Amsterdamie.


ME siatkarzy | Kursy na mecz Polska Czechy

Polska – Czechy
Polska @1,04 | Czechy @10,70


Autor - p.kucharski

Ostatnie posty