Grand Prix-żużel-GP Teterow-kursy-Milenium-Speedway Grand Prix

Margines błędu w Grand Prix jest coraz mniejszy

Oceń ten post

Posmutniały miny polskich kibiców po ostatniej rundzie Grand Prix w Malilli. Bartosz Zmarzlik zdobył tam tylko 8 punktów, a Patryk Dudek 6. Pierwszy oddalił się od tytułu mistrza świata, a drugi od pozycji medalowej. Ale nic to! Jest jeszcze dużo okazji, żeby odrobić straty. Pierwsza z nich w sobotę podczas Grand Prix Niemiec w Teterowie.

Po zawodach w Malilli z Polaków zadowolony mógł być tylko Maciej Janowski. Zajął 3. miejsce, a 15 zdobytych punktów pozwoliło mu awansować w klasyfikacji generalnej na 7. miejsce. Pod kreską, czyli poza ósemką, która zagwarantuje sobie starty w Grand Prix 2020 znalazł się za to Janusz Kołodziej (obecnie jest 9.). Swoją drogą walka o TOP8 do końca sezonu powinna być frapująca. Oprócz Janowskiego i Kołodzieja na granicy balansują takie tuzy światowych torów, jak Artiom Łaguta i Jason Doyle.

A co na górze klasyfikacji? Leon Madsen ma 75 punktów, o 6 więcej od Bartosza Zmarzlika i o 7 od Emila Sajfutdinowa oraz Martina Vaculika. Najlepszy w Malilli Fredrik Lindgren awansował na 5. miejsce (63 pkt.), tuż za nim jest Patryk Dudek (61). Czołówka trochę się rozjechała, ale absolutnie nic nie jest jeszcze przesądzone. Kandydatów do medali jest kilku, ale faktem jest, że drugi z rzędu tak średni (by nie użyć stwierdzenia „słaby”) występ Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka jeszcze bardziej skomplikuje im życie.

Grand Prix w Teterowie gościło jak dotąd trzy razy, w latach 2016-2018. W zawodach zwyciężali kolejno: Jason Doyle, Matej Żagar oraz Tai Woffinden. Z Polaków najlepiej radził sobie Bartosz Zmarzlik, który stanął na drugim i trzecim stopniu podium. Czy nadszedł czas na pierwsze miejsce? Liderowi Stali może sprzyjać fakt, że przynajmniej przez miesiąc nie musi myśleć o PGE Ekstralidze. Jego zespół dopiero 29 września czeka pierwszy mecz barażowy o utrzymanie. Natomiast pozostali konkurenci w walce o mistrzostwo świata właśnie wkraczają w najtrudniejszy i najbardziej wyczerpujący (także psychicznie) etap sezonu. Dzień po Grand Prix w Teterowie rozpoczynają się przecież półfinały naszej ligi.

Patryk Dudek startował w Grand Prix w Teterowie tylko raz. W 2017 roku zajął 6. miejsce z dorobkiem 10 punktów. W ubiegłym sezonie musiał opuścić zawody w Niemczech z powodu kontuzji. Co ciekawe, z aktualnych uczestników mistrzostw świata tylko jeden zawodnik ma wyższą średnią biegopunktową z trzech ostatni lat GP na Bergring Arena. To Jason Doyle (2,381). Zielonogórzanin wykręcił 1,833, a na dalszych pozycjach są: Niels Kristian Iversen (1,769), Martin Vaculik (1,750), Emil Sajfutdinow (1,727) i Tai Woffinden (1,722).

Dodajmy, że wspomniany Jason Doyle jest jedynym żużlowcem, który stał na podium po każdej z trzech rund Grand Prix w Teterowie – był tam 1., 3. i 2.

Stały progres z roku na roku wykonuje w Teterowie Maciej Janowski. Najpierw był tam 17. (zdobył tylko dwa punkty, wyprzedził go nawet rezerwowy Tobias Kroner), a następnie 10. i 7. Dla Janusza Kołodzieja sobotni występ będzie debiutem w Grand Prix w Teterowie. Kto w sobotę będzie wyjeżdżał z Niemiec z uśmiechem na ustach?


Grand Prix w Teterowie | Kto lepszy w kwalifikacjach?

Leon Madsen @1,70 | Bartosz Zmarzlik @2,00
Bartosz Zmarzlik @1,55 | Patryk Dudek @2,20
Emil Sajfutdinow @1,82 | Artiom Łaguta @1,82
Maciej Janowski @1,70 | Tai Woffinden @2,00
Martin Vaculik @1,70 | Jason Doyle @2,00


 

Autor - admin

Tutaj jest biografia użytkownika

Ostatnie posty