Łotwa - Polska kursy Milenium

Łotwa – Polska: wygrana to obowiązek

Oceń ten post

Reprezentacja Polski we wrześniowych spotkaniach eliminacyjnych do mistrzostw Europy zdobyła tylko jeden punkt. Pozostała na czele grupy G, ale na plecach czuje już oddech rywali. Teraz na biało-czerwonych czekają dwa starcia. Pierwsze już w czwartek z Łotwą.

Najpierw kadra Jerzego Brzęczka zagra w Rydze. Łotwa zajmuje ostatnie miejsce w grupie z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym 1:21. Ten jedyny strzelony gol padł… po samobójczym strzale Danieła Goergewskiego z Macedonii. Jak na dłoni widać, że rywal pełni rolę chłopca do bicia.

Aż strach pomyśleć więc nad konsekwencjami w przypadku potencjalnego braku wygranej naszej drużyny. Jednak takiego scenariusza nikt do siebie nie dopuszcza – podobnie powtórki męczarni z Warszawy, gdzie dobrze znany polskim kibicom Pavel Steinbors powstrzymywał ataki polskiej drużyny aż do 76. minuty. Na stadionie Daugava liczymy na spokojną wygraną. Tym bardziej że reprezentanci Polski w ostatnich meczach klubowych zaprezentowali wysoką dyspozycję.

Robert Lewandowski, jak zwykle zresztą, strzela seriami w Bundeslidze i w Lidze Mistrzów. Grzegorz Krychowiak staje się ulubieńcem kibiców Lokomotiwu Moskwa, a ekspertów zadziwia swoimi ofensywnymi rajdami. Wojciech Szczęsny kapitalnymi interwencjami wybronił Juventusowi punkty w starciu z Interem, a w obliczu kontuzji Łukasza Fabiańskiego może być pewien miejsca w podstawowym składzie drużyny Brzęczka.


Łotwa – Polska | liczba bramek

Poniżej 3,5 @1.60 | Powyżej 3,5 @2.10


W swoich klubach nie zawodzą krytykowani w kadrze Piotr Zieliński i Mateusz Klich. Również ulubieniec selekcjonera Arkadiusz Reca po przenosinach do SPAL zbiera całkiem przyzwoite oceny, ale w jego przypadku najważniejsze jest to, że po dłuższym czasie siedzenia na ławce rezerwowych znów poczuł smak prawdziwej rywalizacji.

Czy to na niego Jerzy Brzęczek na niego postawi na lewej obronie? Niezależnie od decyzji personalnych i taktycznych krytykowanego, jak Polska długa i szeroka, trenera biało-czerwonych, Robert Lewandowski i spółka powinni odnieść przekonujące zwycięstwo. Indywidualnie każdy zawodnik grający z orzełkiem na piersi przerasta co najmniej o klasę swojego odpowiednika w łotewskiej drużynie.


Łotwa – Polska | Typ

Polska wygra co najmniej trzema golami @2.15

Autor - Łukasz Kozłowski

Łukasz Kozłowski Analityk sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalista od piłki nożnej, lekkoatletyki i sportów zimowych.

Ostatnie posty