Legalny bukmacher - poradnik gracza

Legalny bukmacher – jak grać i nie łamać prawa?

5 (100%) 2 votes

Wraz ze zmianami w ustawie hazardowej z 2017 roku hasło legalny bukmacher stało się niezwykle gorące wśród fanów zakładów bukmacherskich. Co ono oznacza i jak grać, aby nie narażać się na przykre konsekwencje?

Co oznacza legalny bukmacher?

Każda firma, która chce legalnie przyjmować zakłady sportowe od polskich klientów w Internecie czy punktach stacjonarnych, musi posiadać zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych.

Firmy takie jak Milenium Zakłady Bukmacherskie posiadają dwa zezwolenia – na przyjmowanie zakładów przez Internet oraz stacjonarnie w wybranych lokalizacjach. Przykład takiego zezwolenia znajdziecie tutaj.

Nielegalni bukmacherzy nie zawsze oznaczają firmy, które funkcjonują w szarej strefie. Są to najczęściej przedsiębiorstwa, które działają legalnie, ale nie posiadają zezwolenia na udzielanie zakładów wzajemnych w Polsce.

Mogą więc prowadzić swoją działalność w innych państwach, ale już nie w naszym kraju. To sprawia, że czasami łatwo rozpocząć grę u nielegalnego bukmachera, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Zawsze więc trzeba sprawdzać, na jakiej stronie zakłada się konto.


legalny bukmacherCzym różni się legalny bukmacher od nielegalnego?

Legalni bukmacherzy to firmy działające w Polsce. Tutaj zatrudniają pracowników oraz odprowadzają podatki. Przykładowo od każdego zawartego zakładu płacony jest podatek w wysokości 12% wniesionego przez klienta wkładu.

Dodatkowo legalni bukmacherzy wspierają polski sport. Przykładowo Milenium Zakłady Bukmacherskie wspiera piłkarskie zespoły Zagłębia Lubin oraz Falubazu Zielona Góra.

Spółka w swojej historii była również sponsorem Polskiej Ligi Koszykówki. Grając u legalnych bukmacherów, pośrednio wspierasz więc rodzimy sport w jego dalszym rozwoju.


Co grozi za grę u nielegalnych bukmacherów?

Korzystanie z usług firm bukmacherskich, które nie posiadają stosownej koncesji, jest nielegalne. W związku z tym gracz może narazić się na dotkliwe kary finansowe. Jednocześnie w wielu przypadkach granie u takich bukmacherów jest utrudnione ze względu na blokadę płatności przez wiele banków.

Autor - Milenium Zakłady Bukmacherskie

Od 2004 roku budujemy polski rynek zakładów bukmacherskich. Jesteśmy jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych graczy na rynku. Na naszym blogu pomagamy typerom w jeszcze lepszym obstawianiu najważniejszych wydarzeń sportowych.

Ostatnie posty