La Liga Valencia

La Liga: lot Nietoperzy do Ligi Mistrzów

Oceń ten post

W ostatniej kolejce La Liga do rozstrzygnięcia pozostała jedna kwestia: która drużyna zagra w eliminacjach przyszłorocznej Ligi Mistrzów. O przepustkę walczą trzy zespoły: Valencia, Getafe i Sevilla. Najbliżej tego celu jest Valencia, która zagra w Valladolid.

Podopieczni Marcelino szybko otrząsnęli się po porażce w Lidze Europy z Arenalem i pewnie pokonali Alaves, co pozwoliło im wskoczyć na czwarte miejsce kosztem Getafe. Mają tyle samo punktów co drużyna z przedmieść Madrytu, ale lepszy bilans w bezpośrednich starciach. Dzięki temu przed ostatnią kolejką wszystko jest w ich nogach. Coś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, jest zaledwie o mały krok.

Valencia ostatnio nie zawodzi w lidze i tym razem również pewnie pokona beniaminka. Tym bardziej że Real Valladolid zapewnił sobie utrzymanie w poprzedniej kolejce i nie musi już grać z taką determinacją. Zakładamy mała liczbę bramek w tym meczu, ponieważ obie drużyny nie grzeszą w tym sezonie skutecznością. Dodatkowo Nietoperze po strzeleniu gola raczej skupią się na pilnowaniu bezpiecznego wyniku niż na zdobywaniu kolejnych bramek.


La Liga | Valladollid – Valencia

Typ: 2/poniżej 2,5 bramki @3.90


La Liga GetafeRewelacja kontra rozczarowanie

Getafe jest rewelacją tegorocznych rozgrywek La Liga. Nikt nie spodziewał się, że awansuje do europejskich pucharów. A wciąż ma szanse na grę w Lidze Mistrzów. Aby tak stało się, musi pokonać Villarreal i liczyć na korzystny rezultat w Valladolid.

Piłkarze gości nie podołali grze na dwóch frontach. Rywalizacja w Lidze Europy była dla nich całkiem udana, ale zapewnienie sobie ligowego bytu dopiero na kolejkę przed końcem chluby im nie przynosi. Villarreal chce, aby ten sezon już się zakończył, dlatego trudno będzie mu się przeciwstawić zmotywowanemu rywalowi.


La Liga | Getafe – Villarreal

Typ: wygrana Getafe @3.90


La Liga 3W poszukiwaniu iluzji

Iluzoryczne szanse na zajęcie czwartego miejsca ma jeszcze Sevilla. Aby tak się stało, nie tylko musi wygrać swoje spotkanie, ale także liczyć na przegrane Valencii i Getafe. Dodatkowo w ostatniej kolejce trafia się jej się rywal, który ma jeszcze o co grać.

Athletic Bilbao potrzebuje punktu, aby zapewnić sobie miejsce premiujące grą w Lidze Europy. W dobrej formie jest ofensywny duet Inaki Williams-Raul Garcia. W stolicy Andaluzji któryś z nich ponownie trafi do siatki, a to pozwolić gościom co najmniej nie przegrać z zawodzącą ostatnio ekipą z Andaluzji.


La Liga | Sevilla – Bilbao

Typ: Bilbao nie przegra @1.98

Autor - Łukasz Kozłowski

Łukasz Kozłowski Analityk sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalista od piłki nożnej, lekkoatletyki i sportów zimowych.

Ostatnie posty