Grand Prix-SGP Malilla-Żużel kursy-Milenium zakłady-Zmarzlik

Żużel: Grand Prix w Malilli znów wygra Polak?

5 (100%) 1 vote

Bardzo długa jest w tym roku lista poważnych kandydatów do mistrzostwa świata i mało prawdopodobne jest, że skróci się po kolejnych zawodach. W sobotę Speedway Grand Prix zawita do Szwecji, a to, jak dotąd, królestwo Bartosza Zmarzlika.

Po ostatniej rudzie Grand Prix we Wrocławiu znów mamy trzech zawodników na szczycie z taką samą liczbą punktów. Z tą różnicą, że zmieniły się nazwiska. Dziś na topie są Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow i Leon Madsen (po 61 punktów). Po piętach depczą im Martin Vaculik (59) i Patryk Dudek (55). Jesteśmy na półmetku cyklu, a my życzymy sobie, żeby tak wyrównana walka była aż do ostatnich, październikowych zawodów w Toruniu.

Z Wrocławia najszczęśliwszy wyjeżdżał zwycięzca Bartosz Zmarzlik. Kolejny powód do uśmiechu dla Polaka, to fakt, że cykl przenosi się do Szwecji. W tamtejszej lidze Zmarzlik ma absurdalnie wysoką średnią, jaką można powtórzyć chyba tylko w jakiejś grze komputerowej, po wcześniejszym ustawieniu poziomu trudności na „nowicjusz” lub „amator”.

Na 76 biegów w Elitserien Polak wygrał aż 65. Dziewięć razy przyjeżdżał mety jako drugi, i dwukrotnie jako trzeci. Daje mu to średnią biegową 2,842. Gdy jego Vetlanda zawitała w czerwcu na ligowy mecz do Malilli, Zmarzlik zdobył 16 pkt w sześciu startach.

Barwy miejscowej Dackarny Malilla na co dzień reprezentują Maciej Janowski i Patryk Dudek. O „Magicu” można śmiało mówić, że jest liderem swojego zespołu. W całej lidze notuje średnią 2,409, a na swoim domowym torze 2,333. Nieco gorzej w Malilli radzi sobie „DuZers” – jego punktówka to 1,933.

Gdy mowa o historii zawodów Grand Prix w Malilli, to mamy się czym pochwalić. W 2017 roku najlepszy był Bartosz Zmarzlik, a w latach 2009-2012 triumfowali kolejno: Tomasz Gollob, Rune Holta, Jarosław Hampel i ponownie Gollob. Przed rokiem wygrał Nicki Pedersen przed Matejem Zagarem i Fredrikiem Lindgrenem.

Warto podkreślić, że z pięciu czołowych zawodników aktualnej klasyfikacji przejściowej aż trzech nie startuje w tym sezonie w lidze szwedzkiej. To Emil Sajfutdinow, Leon Madsen i Martin Vaculik. Czy to będzie miało jakiekolwiek znaczenie dla Grand Prix? A może, tak jak rok temu, spadnie deszcz, który będzie miał bardzo duży wpływ na wyniki rywalizacji? Odpowiedzi w sobotę wieczorem.


Grand Prix w Malilli | Kursy

Kwalifikacje | kto lepszy?

Bartosz Zmarzlik – Maciej Janowski
Zmarzlik @1,65 | Janowski @2,05

Tai Woffinden – Leon Madsen
Woffinden @1,75 | Madsen @1,95

Artiom Łaguta – Patryk Dudek
Łaguta @1,65 | Dudek @2,05


 

Autor - p.kucharski

Ostatnie posty