Fulham - Aston Villa

Finał baraży o Premier League: Fulham – Aston Villa

Oceń ten post

W najbliższą sobotę poznamy ostatnią drużynę, która zapewni sobie awans i w następnym sezonie walczyć będzie o punkty w Premier League. W finale baraży na londyńskim Wembley zobaczymy starcie Fulham – Aston Villa.

Oba kluby dobrze znają smak najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Londyńczycy jeszcze cztery lata temu występowali w Premier League, zaś ekipa z Birmingham spadła z topowej ligi przed dwoma sezonami. Nic więc dziwnego, że głód sukcesu piłkarzy obu ekip jest duży i ich najważniejszym celem w tym sezonie był powrót do elity. Jedna z drużyn na pewno zrealizuje swój cel. Postarajmy się zatem przewidzieć, kto okaże się lepszy w decydującym boju.

W sezonie zasadniczym angielskiej Championship lepsze było Fulham, które zajęło ostatecznie trzecią pozycję, wyprzedzając swoich rywali o pięć oczek. The Cottagers imponowali formą zwłaszcza w drugiej części rozgrywek, a od zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia do końca kwietnia nie przegrali ani jednego z dwudziestu trzech spotkań!

Aston Villa nie może pochwalić się tak świetną serią bez porażki, jednak na początku roku potrafiła wygrać siedem razy z rzędu, a jej passa zwycięstw przerwana została właśnie przez… Fulham. W meczach bezpośrednich pomiędzy obiema drużynami mamy jednak remis, bo jesienią w Birmingham górą byli gospodarze.


Fulham – Aston Villa

FUL @2.30 | X @3.00 | AVFC @3.11


Fulham - Aston VillaBiorąc pod uwagę statystyki strzelonych bramek, obie drużyny także sąsiadowały ze sobą w tabeli. Fulham z drugą liczbą strzelonych goli w sezonie (79) wyprzedziło swoich rywali o siedem bramek. W statystyce goli straconych oba zespoły mają natomiast podobną średnią (traciły blisko jedna bramkę w spotkaniu).

Jak więc doskonale widać po tabeli sezonu zasadniczego oraz przytoczonych powyżej statystyk, Fulham jest lekkim faworytem finału baraży. Ponieważ jednak o awansie decyduje jeden mecz, istotna będzie zapewne dyspozycja dnia, tym bardziej, że poziom zespołów jest bardzo wyrównany. Wątpliwe też, by trenerzy nastawili swoich zawodników na wymianę ciosów – każdy błąd może skutkować przecież stratą gola, a stawka spotkania jest zbyt duża, by podejmować niepotrzebne ryzyko.

Przychylamy się więc do propozycji bukmacherów, którzy widzą w Fulham faworyta do awansu. Londyńczycy mają w swoim składzie wschodzącą gwiazdę – 18-letniego Ryana Sessegnona (który kilka dni temu obchodził urodziny) i kto wie, czy to właśnie błysk geniuszu młodego zawodnika The Cottagers nie zadecyduje o awansie.


Fulham – Aston Villa: typy

AWANS FULHAM @1.59

MNIEJ NIŻ 2,5 BRAMKI W MECZU @1.53

Autor - NF

Analityk sportowy Milenium Zakłady Bukmacherskie.

Ostatnie posty