Austria - Polska Euro 2020

Austria – Polska: mecz dla koneserów?

5 (100%) 1 vote

Czwartkowy mecz Austria – Polska rozpocznie zmagania w grupie G eliminacji EURO 2020. W powszechnym mniemaniu pierwszy rywal uchodzi za najpoważniejszego konkurenta naszej kadry.

Jerzy Brzęczek nie notuje udanego początku pracy z reprezentacją Polski. Na sześć rozegranych spotkań kadra pod jego wodzą nie zwyciężyła ani razu. Zewsząd słychać już złośliwe komentarze, że kapitan olimpijskiej drużyny z Barcelony jest najgorszym selekcjonerem w historii.

Najlepszą, a zarazem chyba jedyną odpowiedzią mogą być zwycięstwa biało-czerwonych. Jednak w najbliższym spotkaniu o trzy punkty nie będzie łatwo. Polacy, jak słyszymy w przedmeczowych zapowiedziach, skupią się na tym, co najbardziej szwankowało w poprzednich meczach. Czyli na defensywie.

W każdym spotkaniu pod wodzą Brzęczka biało-czerwoni tracili co najmniej jednego gola. Dlatego teraz będą chcieli za wszelką cenę zagrać na zero z tyłu. Ich gra będzie ostrożna, zwłaszcza że już od dłuższego czasu mamy w obronie kilka niepewnych punktów.


Austria - Polska kursy na meczSchować asy z powrotem do rękawa

Kontuzja Macieja Rybusa powoduje, że kłopot na lewej stronie jest jeszcze bardziej widoczny. Do tego dochodzi słaba forma filara defensywy, Kamila Glika. Przy tylu dziurach w obronie pozostali zawodnicy muszą bardziej skupić się na grze z tyłu, przez co nasz światowy tercet napastników może nie mieć wielu okazji do zdobycia gola. Tym bardziej że trójki Lewandowski-Piątek-Milik z pewnością nie zobaczymy jednocześnie na boisku. Według selekcjonera to nie czas na eksperymenty.

Austriacy również skupią się na zabezpieczeniu swojej bramki. Przede wszystkim będą chcieli wyłączyć z gry polskich napastników, którzy uchodzą za najsilniejsze karty w talii Jerzego Brzęczka. Nawet gdyby reprezentacja Franco Fody chciała zagrać bardziej ofensywnie, nie ma kim straszyć.

Z powodu kontuzji nie zagra Guido Burgstaller, tak że na szpicy prawdopodobnie zagra Marko Arnautović, który jednak lepiej czuje się na skrzydle. W akcie desperacji Fod powołał na mecz z Polską 36-letniego Marca Janko. Niegdyś bramkostrzelny piłkarz w obecnym sezonie dla swojej klubowej drużyny strzelił tylko jednego gola.


Austria – Polska | typy

Poniżej 2,5 bramki @1.66

Bez goli w I połowie @2.25


Najważniejsze? Nie przegrać

Mało ciekawa dla widzów gra może zakończyć remisem. Obie reprezentacje uważają siebie nawzajem za najgroźniejszych rywali w grupie, dlatego podział punktów usatysfakcjonuje oba teamy. Tym bardziej że stare piłkarskie porzekadło mówi, że najważniejsze to nie przegrać pierwszego meczu.


Polska – Austria | typ główny

Remis @3.18

Autor - Łukasz Kozłowski

Łukasz Kozłowski Analityk sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalista od piłki nożnej, lekkoatletyki i sportów zimowych.

Ostatnie posty